top of page

Безпека життєдіяльності дитини вдома

ІНСТРУКЦІЯ ВСТАНОВЛЕНИХ ОБМЕЖЕНЬ У ЗДО

В УМОВАХ КАРАНТИНУ 

 

 

1.  При вході до закладу ЗДО дітям вимірюється температура, показники заносяться у відповідний журнал. А також кожні 4 години.

2.  Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань при поточному скринінгу - ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків.

3. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти  проводиться на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.

4.  Заборонено використання багаторазових (тканинних) рушників.

5.  Заборонено використання м'яких іграшок.

6.  Заборонено використання килимів з довгим ворсом.

7.  Заборонено перебування у вуличному взутті всередині приміщення.

8.  Заборонено всі масові заходи.

9.  Дезінфекцію поверхонь проводити не рідше ніж кожні 2 години, та відразу після закінчення занять.

10. Проводити вологе прибирання не рідше ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни.

11. Провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня.

12.  Використані засоби індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацієює.

13. Всім працівникам регулярно мити руки з милом, обробляти антисептиком; утримуватися від контактів із особами, що мають симптоми респіраторних захворювань; самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

14. Проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціонуванняє.

15.  Побільше перебувати на відкритому повітрі.

16. Обмежитися заняттями та іграми, що передбачають фізичний контакт між дітьми і персоналом.

17.  Обмежитися сенсорними заняттями та іграми.

18.  При харчуванні дітей мінімізувати кількість за столом.

e0d9c23ec68ed1ab4db45006744a27b8.jpg
1579876467-411.png
89118595_537583217155750_201617723781178
IMG-20200226-WA0000.jpg
20191028_01.jpg
2450166040.jpg
скачанные файлы (3).jpg
5832-35225728_1954759421260805_553350493
dyfteriya-5.jpg
lor.jpg
lor2.jpg
грип.jpg
_edited_edited.png
----.jpg
kisspng-mushroom-fungus-clip-art-mushroo
40495939579327069240345_griby.jpg
kisspng-amanita-muscaria-edible-mushroom

          Пам'ятка для батьків

Матусі й татусі, уважно прочитайте!
Це правило для всіх, його запам’ятайте!
Не давайте у садок своїм дітям кульки,
Ланцюги та кільця, цукерки та жуйки.
Не давайте зброю, намиста та браслети,
Хлопавки, цукерки та гострі предмети.
Колючі та ріжучі, речі не давайте,
Іграшки м’які також забирайте.
Прочитали, зрозуміло? Дуже нам приємно,
Дотримуватись правила будемо взаємно!
Магдалинівський ЗДО "Віночок"

Кір

ПАМ’ЯТКА
Що потрібно знати про грип та заходи профілактики
Грип – гостре інфекційне захворювання. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.
Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 38ºС, біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, інколи може бути блювота, діарея.
Як попередити захворювання на грип:
- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;
- прагнути не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
- уникати обійми, поцілунки і рукостискання;
- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.
Туберкульоз у дітей:
причини, симптоми, профілактика

Туберкульоз у дітей не є поширеним захворюванням, але, тим не менше, час від часу діагностується. Ця хвороба протікає набагато важче саме в дитячому віці, тому що зростаючий організм ще не здатний локалізувати і обмежувати вогнища зараження. Саме тому батьки повинні знати ознаки даного захворювання, а також способи зараження та профілактичні методи.

Туберкульоз у дітей: причини

Причиною розвитку подібного захворювання є туберкульозна паличка. Проникає інфекція в дитячий організм, як правило, від іншої хворої людини з відкритою формою хвороби – найчастіше це дорослий. Збудники туберкульозу найчастіше локалізуються в легенях, але можуть поширюватися і по всіх органах організму. Величезне значення має і сприйнятливість дитини до інфекції – чим сильніше імунітет, тим менш імовірним буде зараження.

Туберкульоз у дітей: перші ознаки

Якщо говорити про туберкульоз легенів дорослої людини, то основним симптомом є кашель, відходження нехарактерною мокроти і навіть крові. Але в дитини все протікає абсолютно по-іншому. Хвороба починає виявлятися приблизно через 1 – 2 місяці після зараження.

Такі діти стають млявими і дратівливими, починають відставати від своїх однолітків у навчанні, постійно втомлюються. Час від часу спостерігається підвищення температури до 37 – 37,5 градусів, але це нездужання досить швидко проходить, не встигаючи викликати стурбованості у батьків. У міру перебігу хвороби починають збільшуватися лімфатичні вузли, підвищується рівень потовиділення, спостерігається втрата апетиту. Хвора дитина більш схильний до постійних простудних захворювань.

Діагностика туберкульозу у дітей

У деяких випадках помітити подібні симптоми самостійно практично неможливо, особливо якщо батьки постійно зайняті. Саме тому необхідно регулярно проходити медичні огляди і не пропускати лікарські огляди.

Дітям регулярно проводять реакції Манту, під час яких під шкіру впорскують туберкулін – речовина, що реагує на наявність в організмі антитіл до туберкульозної палички. Якщо протягом декількох днів навколо місця уколу утворилися почервоніння, то краще всього відразу здатися лікареві. Туберкульоз у дітей лікується набагато легше на початкових стадіях розвитку хвороби.

Крім того, заражений дитина повинна здати необхідні аналізи і пройти рентгенологічні дослідження легень.

Туберкульоз у дітей: профілактика
Перше на що, варто звернути увагу – це спосіб життя дитини. Здорове харчування, заняття спортом, достатня кількість свіжого повітря, води і світла, дотримання гігієнічних норм – все це необхідно дотримуватися протягом усього розвитку дитячого організму, починаючи від періоду народження. Адже тільки так можна зміцнити імунну систему, попередивши не тільки туберкульоз, але і безліч інших захворювань.
Варто звести до мінімуму період спілкування дітей з хворими на туберкульоз дітьми. Пробу Манту, а в більш дорослому віці і флюорографію, необхідно робити регулярно – це дасть можливість вбити хворобу на самому її зародку.

Як батькам спілкуватися з дитиною в період адаптації до ЗДО

 

1 . У період адаптації дитини до нових умов дошкільного закладу будьте особливо уважними до її поведінки, настрою, самопочуття.
2. Дуже важливо вранці створювати атмосферу гарного настрою, це зумовлює успіх протягом усього дня перебування дитини в садочку: будіть дитину лагідними словами, м’якими дотиками рук, поцілунками.
3. Говоріть дитині вдома, що в садочку їй буде також цікаво, як і дома, там багато хороших діток, нових іграшок…
4.Не погрожуйте дитині садочком як покаранням за гріхи та неслухняність.

5. Учіть дитину елементарних навичок самообслуговування: проситися на горщик, користуватися носовичком, мити руки, їсти.
6. Забезпечуйте єдність виховного процесу всіх членів сім’ї, говоріть дитині чітко, що можна робити, як це робити, а що не можна і чому. Тоді ваша дитина розумітиме, чого конкретного ви вимагаєте від неї.
7. Цікавтеся у вихователів, як ваша дитина грається, як спілкується з іншими дітками.
8. Обов’язково повідомляйте вихователів про звички вашої дитини, особливості здоров’я, поведінки, як лагідно називаєте вдома свою дитину.
9. Тримайте тісний зв’язок із персоналом групи й будьте певні, що працівники зуміють прийняти і зрозуміти вашу дитину і по-материнські подбають про неї.

 

Батькам на замітку:

"Ознаки емоційного комфорту дитини під час її перебування в ЗДО"


1. Бажання йти до дитячого садка.
2. Адекватний вияв емоцій дитиною, наявність позитивних емоцій, позитивна реакція на нові іграшки.
3. Здатність дитини адекватно й достатньо тривало відгукуватися на емоційні реакції оточуючих.
4. Висока комунікабельність дитини.
5. Висока пізнавальна діяльність та активність.
6. Активна ігрова діяльність.
7. Малюнки у світлих тонах.
8. Стабільність рухової активності – дитина рухлива.
9. Відсутність проблем з їжею та сном.

КІР

Кір – вірусна інфекція, поширюється повітряно-крапельним шляхом. В організм вірус кору потрапляє через слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, звідки він з кров’ю розноситься по всьому організму. Вірус вибірково пошкоджує клітини шкіри, слизових оболонок очей, дихального тракту і ротової порожнини.

Джерело інфекції – тільки хвора людина, здатна до виділення вірусу в зовнішнє середовище за 2 дні до появи перших симптомів і закінчуючи четвертим днем ​​після початку висипань. Люди, які не отримали профілактичного противокорового щеплення і не хворіли на кір, на протязі всього життя зберігають сприйнятливість до інфекції, тому захворювання здатне розвинутися в будь-якому віці.

Захворіти можуть також вакциновані – це підлітки, дорослі. Природа таких випадків захворювання пов’язана з падінням напруженості імунітету через тривалий термін (10- 15 років) після щеплення.

Ознаки та перебіг захворювання

Тривалість прихованого періоду інфекції зазвичай становить 7- 11 днів, іноді подовжується до 15-28 днів.

Початковий неспецифічний період починається з підвищення температури тіла до 38-39 ° С, відзначаються слабкість, млявість, зниження апетиту. Кашель набуває грубий «гавкаючий» характер, нежить і почервоніння кон’юнктиви очей посилюються. У цей період лікар може виявити специфічний ознака кору – дрібні білясті цятки на слизовій оболонці щік, м’якого і твердого неба, схожі на манну крупу або висівки (плями Філатова-Коплика).

На 3 – 4-й день лихоманка дещо знижується, проте з моменту появи висипань знову посилюється. Період висипу характеризується суворою етапністю. Спочатку елементи виникають на обличчі і шиї, на 2-й день – на тулубі, стегнах, руках, на 3-й день елементи висипки з’являються на стопах і гомілках, а на обличчі вже бліднуть. Як правило, максимальна кількість елементів висипу локалізується на обличчі, верхній половині грудної клітки і шиї.

Висип представлений ​​плямами неправильної форми, злегка підносяться в центрі над поверхнею шкіри. Діаметр плями зазвичай не перевищує 10 мм, плями виявляють тенденцію до злиття. Згасання висипань починається на 3-4-й день після їх появи, вони залишають після себе бурувату пігментацію, в подальшому на обличчі та тулубі в цих місцях виникає лущення.

Типовою ознакою кору є кон’юнктивіт, який приймає в більшості випадків гнійний характер. Часто відзначається склеювання вій вранці (при пробудженні) гнійними виділеннями.

До ускладнень кору можуть бути також віднесені пневмонія (запалення легенів) і стеноз гортані. У осіб з імунодефіцитами іноді виникає гигантоклітинна пневмонія. Рідко, зазвичай після зникнення висипу, розвивається ураження головного мозку (енцефаліт або менінгоенцефаліт), що мають у дорослих часто несприятливий прогноз.

У дорослих клінічна картина кору типова і мало чим відрізняється від такої у дітей. Однак клінічні спостереження показали, що важка форма кору, так само як і мітігірованная кір, у дорослих зустрічається частіше, ніж у дітей. 

Лікування кору

Госпіталізації підлягають хворі середньої, важкої формами кору з ускладненим перебігом і вираженими явищами інтоксикації, а також при відсутності відповідних умов для лікування та ізоляції хворого на дому; при наявності в квартирі і сім’ї працівників дошкільних дитячих установ і дітей дошкільного віку.

Хворих з легкою формою і средньо – тяжкою формою кору при відсутності ускладнень лікують вдома. На весь гарячковий період хворим показані постільний режим не менш 9 днів (до 2-3 дня пігментації), вітамінізований дієта, рясне пиття (фруктові соки, журавлинний морс). Необхідний догляд за ротовою порожниною, туалет очей. Медикаментозне лікування носить симптоматичний і патогенетичний характер. Антибіотики не призначають при не ускладненому перебігу.

Температура тіла нормалізується зазвичай до 8-10-го дня хвороби, до 10-15-го дня згасає висип. Якщо у хворого позитивна динаміка відсутня, тримається інтоксикація, лихоманка, виникають або посилюються задишка, кашель, блювота, головний біль та інші симптоми, які свідчать про ускладнений перебіг захворювання, необхідно його негайно госпіталізувати в стаціонар.

Виписка хворого в дитячий колектив проводиться за клінічними показаннями, але не раніше 10 дня від початку висипання

Профілактика кору

Багаторічний досвід застосування вітчизняної живої корової вакцини в нашій країні показав, що масова імунопрофілактика є ефективним засобом боротьби з кором. Завдяки проведенню масової вакцинації вдалося значно знизити захворюваність і смертність від кору, проте циклічність і сезонність даного захворювання продовжує зберігатися.

Профілактика кору полягає в імунізації дітей у віці 1 рік і 6 років живою коровою вакциною, згідно з Національним календарем щеплень.

Дорослі (не хворіли на кір) до 57 років (1954 року народження і молодше), також повинні бути двічі щеплені. Інтервал між щепленнями повинен становити не менше 3 місяців.

Екстрена вакцинація проводиться дітям з 12-ти місячного віку, підліткам і дорослим, які мали контакт з хворим на кір, не хворіли на кір і раніше не щепленим проти цієї інфекції. При відсутності протипоказань вакцину вводять не пізніше, ніж через 72 години після контакту з хворим. Нормальним імуноглобуліном людини екстрена профілактика проводиться дітям від 3 до 12 міс. і вагітним в перші 5 днів після контакту.

Особи, що потрапили в контакт з хворим на кір, повинні перебувати під медичним наглядом протягом 21 дня від моменту останнього спілкування з хворим. При появі будь-яких ознак інфекційного захворювання необхідно викликати лікаря і повідомити про наявність контакту з хворим на кір.

 А чи знаєте ви??? 

 

Що таке грип у дітей?

Грип - це гостре інфекційне захворювання, що викликається респіраторними вірусами ..

Грипу підвержені як дорослі, так і діти. Але саме діти, як правило, починають хворіти першими, випереджаючи дорослих. Тому фахівці часто називають дітей "індикаторами" підйому захворюваності на грип або іншими респіраторними хворобами.

Найбільшому ризику заразитися піддаються діти, які відвідують організовані колективи ( дитячі садки, школи)

Як діти заражаються грипом?

Вдихаючи повітря з найдрібнішими крапельками слини і мокротиння, які виділяються хворими при кашлі та чханні.

При контакті з хворими дітьми: граючи з ними, обмінюючись олівцями, користуючись загальним посудом.

Як грип проявляється у дітей?

Початок захворювання раптовий, з високою інтоксикацією. Дитина стає млявою, скаржиться на сильний головний біль і загальну слабкість. У неї висока температура, що досягає 40 С, озноб і лихоманка

Не пізніше 2-3-го дня хвороби до симптомів інтоксикації приєднуються нежить, біль у горлі, сухий кашель.

У деяких дітей захворювання грипом може супроводжуватися болем у животі та блювотою.

Що робити, якщо дитина захворіла?

Укласти в постіль в окремій кімнаті або, принаймні, відгородити його ліжко ширмою або фіранкою.

Викликати лікаря - тільки він зможе оцінити ступінь тяжкості захворювання і призначити правильне лікування!

До приходу лікаря дитину потрібно вкрити, напоїти гарячим трав'яним або ягідним чаєм. Якщо у неї немає алергії, то можна додати в чай ​​мед.

Чим небезпечний дитячий грип?

У дітей після грипу часто виникають такі ускладнення: синусити, отити, пневмонії.

Серцево - судинні захворювання

Захворювання центральної нервової системи.

Потрібно негайно звернутися до педіатра, якщо: у дитини три або чотири дні тримається висока температура; дитина каже, що йому важко або боляче дихати, вона скаржиться на вушний біль або на сильний кашель.

Чи можна попередити грип у дитини?

Краще грип не лікувати, а попереджати!

Для профілактики грипу та ГРВІ потрібно протягом усього року зміцнювати організм дитини.

Дотримуватися режиму дня, що включає прогулянки на свіжому повітрі, а також збалансований раціон харчування з врахуванням індивідуальних особливостей дитини.

Проводити загартовування, масажі, лікувальну фізкультуру або фізіотерапевтичні процедури, рекомендовані лікарем.

Мета профілактики - зміцнення захисних сил організму дитини!

Щеплення від грипу - найбільш ефективний засіб захисту. Це підтверджують цифри: вакцинація в осінній період допомагає вберегтися від грипу в 70-100% випадків.

Вакцинація дітей, схильних до алергічних реакцій і маючих хронічні захворювання, проводиться за спеціальними методиками і під суворим наглядом фахівців. Перед щепленням необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що дитина здорова.

телефон гарячої лініїjpg
bottom of page